Vajinoplasti

vajinoplasti
Bu Yazıyı Paylaş

Vajinoplasti, genital bölgenin iç kısmında yer alan vajinadaki kasların ve bağ dokusunun gevşemesi, genişlemesi ve sarkması nedeniyle bölgenin daraltılması için uygulanan bir estetik işlemdir. Vajina; normal doğum, sıkça tekrarlanan cinsel birliktelik, yaşın ilerlemesi, kilo alma gibi çeşitli nedenlerden dolayı genişleyebilir ve sarkabilir.

Kadınlarda genital bölgede vajina kısmında yer alan bu tip istem dışı durumlar kadınların özgüvenlerine zarar verirken cinsel ilişki sırasında estetik kaygılara kapılmalarına da neden olabilir. Fakat günümüzde tıp alanın ve teknolojinin gelişmesiyle vajina bölgesine uygulanan estetik işlemlerde başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Vajinoplasti, kadınlar tarafından sıkça tercih edilen vajinal estetik işlemlerindendir. Vajinadaki genişlemiş kas ve bağ dokusu cinsel birliktelik esnasında hissedilebilir. Bu nedenle vajina genişlemesi kadınların cinsel birliktelik sırasında ya da günlük etkinliklerde bu durumdan rahatsız olmasına neden olabilir. Bu rahatsızlıkların ortadan kalkması için vajinoplasti vajina daraltma ameliyatı uygulanır. Genişleyen ve gevşeyen vajina bölgesi daraltılarak daha estetik bir görünüm kazandırılır.

Vajinoplasti estetiği ameliyatla ya da lazer vajinoplasti yöntemi ile de uygulanabilir. Her iki uygulamayla kaslarda ve bağ dokularında sıkılaşma sağlanır.

Vajinoplasti nedir? 

Vajinoplasti ne demek sorusu kadınlar tarafından sıkça merak edilir. Vajinoplasti, genişlemiş ve sıkılığını yitirmiş olan vajinanın daraltılması işlemidir. Günümüzde vajinadaki genişleme, bağ dokusu ve kasların sıkılığını yitirmesi nedeniyle sıkça başvurulan bir estetik operasyondur. Vajinanın sıkılaştırılıp daraltılarak daha estetik bir görünüm kazandırılması amacıyla yapılır.

Sıkça cinsel birliktelik yaşanması, kilo artışı, normal doğum yapmak, yaşın ilerlemesi gibi nedenlerle vajinada genişleme ve sarkmaların görülmesi kadınlarda genellikle karşılaşılan bir durumdur. En çok da normal doğum yapılması, bebeğin kilolu olması vajinanın kalıcı bir şekilde esnemesine ve genişlemesine neden olur. Vajinada yaşanan bu deformasyonun giderilmesi, genç bir görünüm kazandırılması işlemine vajinoplasti adı verilir.

Vajinada oluşan genişleme, sarkma ve gevşeme vajinoplasti estetiği ile tedavi edilmezse, özellikle doğum sonrasında ortaya çıkan sarkma ve genişlemeler yaş ilerledikçe ilerleyebilir. İdrar torbasında sarkmaya, idrar kaçırmaya ve rahmin sarkması gibi olumsuz durumlara yol açabilir. Vajina daraltma ameliyatları ya da lazer vajinoplasti ile uzman doktor tarafından sıkılaştırma ve güçlendirme işlemi gerçekleştirilebilir.

Vajinada görünen sarkma ve genişleme yalnızca yaşın ilerlemesi ya da doğum yapma ile görülmez. Bölgede çeşitli nedenlerden dolayı oluşan tahribat, vajina bölgesinin deformasyona yatkın olması ile de daha erken yaşlarda genişleme ve sıkılığın azalması görülebilir. Bir diğer değişle vajinoplasti estetiği için yaşın ilerlemesine gerek yoktur.

Kadınlarda gevşeyen ve genişleyen vajina nedeniyle vajinal gaz ve idrar kaçırma görüldüğünde, kadınlar günlük aktivitelerini gerçekleştirmekte zorlanır. Spor ve egzersiz yapmak, ağırlık kaldırmak (eşya, spor aleti vs.), hapşırmak, kahkaha ile gülmek gibi durumlar vajinal gaz çıkışını ve idrar kaçırmayı destekleyebilir. Bu yüzden vajinoplasti estetiği kadınlara yalnızca estetik bir görünüm kazandırmaz, günlük hayatın kolaylaşmasına da katkı sağlar.

Vajinoplasti Ameliyatı Nedir?

Uzman cerrah tarafından yapılan vajinoplasti ameliyatı, gevşemiş kas ve bağ dokusunun onarılmasını, genişlemiş vajinanın daraltılmasını sağlar. Genital bölgede estetikleri arasından kadınlar tarafından en çok tercih edilen ameliyatlardan biridir. Vajina bölgesi içerisinde bulunan kaslar ve bağ dokuları sayesinde esnek bir yapıya sahiptir. Bu yüzden vajina, düşük yapma, doğum, sıkça cinsel birliktelik gibi pek çok nedenden dolayı tahrip olabilir.

Rahim ağzına kadar yaklaşık olarak 8 cm esneyebilen vajina cinsel birliktelik ve doğum esnasında da genişleyebilir. Böylelikle vücudun diğer bölgelerine oranla daha fazla deforme olabilir. Özellikle bağ dokularının gevşemesi ile sarkma görülen vajinada günlük yaşam kalitesini ve kişinin özgüvenini etkileyecek birtakım problemler ortaya çıkabilir. Bütün bu sorunları gidermek için vajina daraltma ameliyatları gerçekleştirilir.

Doktor tarafından vajinoplasti ameliyatına uygunluğa onay verildiğinde işlem yapılır. Vajinoplasti ameliyatı, vajina duvarının kesilerek fazla dokunun alınıp dikilmesi ile gerçekleştirilir. Gevşemiş olan kaslar ve bağ dokular ameliyat ile sıkılaştırılır. Vajina içerisinden müdahale edildiği için dikiş izi gibi sorunlara yol açmaz.

Vajina daraltmada kullanılan dikişler eriyen dikiştir. Böylelikle ayrıca dikiş aldırma işlemi ile uğraşmayı gerektirmez. Dikişler kendi kendine kaybolur. Vajinoplasti ameliyatı genellikle genel anestezi ya da lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Böylelikle anestezi sayesinde ağrı ve acı olmadan işlem gerçekleşmiş olur.

Vajinoplasti ameliyatı ne kadar sürer diye bakıldığında yaklaşık olarak 1-2 saat arasında tamamlandığı söylenebilir. Fakat ameliyat süresini belirleyen unsur küçültme ve sıkılaştırma işleminin boyutudur. Küçüktme ve sıkılaştırma miktarı doktor tarafından hastanın ihtiyacına göre belirlenir.

Vajinadaki genişliği ve gevşemeyi gidermek için dikişler dikkatli bir şekilde atılır. Eğer ihtiyaç varsa ameliyat esnasında diğer genital estetik işlemler de gerçekleştirilebilir. Daha önceden belirlenmiş şekil bozuklukları ya da hasta tarafından belirtilen bir şekil bozukluğu varsa doktor tarafından değerlendirilir. Uygun görülürse ameliyat esnasında başarılı bir şekilde düzeltilir.

Bütün cerrahi ve estetik işlemler gibi vajinoplasti ameliyatının da birtakım riskleri bulunur. Vajinoplasti ameliyatı sonrası vajinanın temiz tutulması çok önemlidir. Böylelikle enfeksiyon riski azaltılmış olur. Operasyon sonrası bakım ve doktorun belirttiği adımlar ihmal edilmemelidir. Doktor kontrolüne zamanında gidilmeli ve varsa verilen ilaçlar düzenli olarak alınmalıdır.

Vajinoplasti sonucunda, iyileşme süreci kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Vajinoplasti ameliyatı olanlar için iyileşme süresi yaş, beslenme, vücut yapısı gibi faktörler nedeniyle farklılaşabilir. Kişi 1-2 gün gibi kısa bir sürede günlük rutinine dönebilir. Tamamen iyileşme süresi genellikle 1-1.5 ay civarındadır. Kişiye bağlı olarak daha uzun da sürebilir. Ameliyat yapıldıktan sonra hafif şişlik, morluk ve ağrı görülmesi normaldir.

Lazer Vajinoplasti Nedir?

Vajinanın genişliğini ve sıkı olmayan yapısını gidermek için uygulanan bir diğer yöntem ise lazer vajinoplastidir. Çeşitli nedenlerle genişleyen vajina bölgesinin daraltılması için sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Bu operasyonla bağ dokusu harekete geçirilerek kolojen üretimi arttırılır. İşlem lazer kullanılarak ve genellikle anestezi uygulaması ile yapılır. Genel anestezi ya da lokal anestezi yardımı ile gerçekleştirilir. Vajina duvarına kısa lazer ışınları uygulanarak vajinada sıkılaşma ve daralma elde edilmesi amaçlanır.

Lazer vajina dokusuna ve kaslara etki ederek vajinada sıkılaşma ve daralma görülmesine yardımcı olur. Vajinanın yapısı, kişinin ihtiyacı, işlemin uygulama süresinde etkilidir. Fakat lazer ile yapılan işlem genellikle daha kısa sürede sonuçlanır.  Bazen işlem dakikalar içerisinde sonlanabilirken 1 saat kadar da sürebilir. Lazerle vajinoplasti uygulamasının da diğer genital estetik işlemler gibi riskleri bulunmaktadır.

Genital bölgede yapılan diğer estetik işlemlerde olduğu gibi lazerle vajinoplasti sonrası vajinanın temiz kalması ve bakımının özenle yapılması olası bir enfeksiyonun yaşanmaması için önemlidir. Doktor kontrolü aksatılmamalıdır. İyileşme süresi genellikle, vajinoplasti ameliyatına göre daha kısadır. İşlemin boyutu, işlem yapılan kişinin yaşı, vücut yapısı, estetik işlem sonrasında yapılması gereken prosedürlere uyulup uyulmaması iyileşme sürecinde etkilidir. Lazer sonrasında hafif ağrı, morluk ve şişlik görülmesi normaldir.

Vajinoplasti Ameliyatı ve Lazerle Vajinoplasti Estetiği Kimler İçin Uygundur?

İnsanlarda haz alma, üreme gibi temel işlevleri barındıran genital bölge estetik açıdan da önemlidir. Cinsel birlikteliğin sıkça gerçekleştirilmesi, normal doğum, bebeğin kilosu, yaş, vajinanın kendi yapısı ile alakalı nedenler vajinal bölgede genişleme, sarkma, kas ve bağ dokularında gevşemeye neden olabilir.

Vajina bölgesindeki bu deformasyonlar tedavi edilmediğinde idrar kaçırma, vajinadan gaz çıkması gibi nedenlere yol açabilir. Bu durum genellikle orta yaş grubunda görülse de yaştan bağımsız olarak vajinanın esnek yapısının tahribata yatkın olması ve kişinin kendi vajinal yapısının deformasyona yatkınlığı ile yaştan bağımsız olarak ortaya çıkabilir.

Bu gibi durumlarda doktor tarafından da uygun görülürse vajina daraltma ameliyatı (vajinoplasti ameliyatı) ya da lazer ile vajinoplasti estetiği uygulanabilir. Vajinada fonksiyon azalması, cinsel birliktelik sırasında oluşan sorunlar, kadınların özgüven kaybı ve görüntüden rahatsız olması, cinsel hayatlarının bu durumlardan olumsuz etkilenmesi gibi nedenlerle de işlem gerçekleştirilebilir.

Herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan, uzman doktor tarafından onaylanan her kadın vajinoplasti ameliyatı veya lazerle vajinoplasti estetiği yaptırabilir. Fakat, vajina daraltma işlemi bazı durumlarda  yapılamaz.

 • Hamile ve hamilelik şüphesi olan kişilere vajina daraltma işlemi yapılamaz. Doğumdan sonra da doktorun uygun gördüğü zamanda işlem gerçekleştirilir.
 • İleri derecede kilolu kişilere ameliyat yapılması riskli olabilir. Komplikasyon riski nedeniyle uygulama yapılması tavsiye edilmez.
 • Vücutta bulunan enfeksiyon, viral hastalık gibi durumlarda işlem yapılamaz. Enfeksiyon ve hastalık tamamen geçtikten sonra işlem yapılabilir.
 • Kanama ve pıhtılaşma ile ilgili sorunları olan kişilere vajinoplasti uygulanmaz.
 • Vücutta daha öncesinde yapılmış cerrahi müdahalelerde yaralar iyileşmemiş ya da geç iyileşmişse işlem önerilmeyebilir.
 • Gerçekten kişinin ihtiyacı yoksa işlem gerçekleştirilmez.

Vajinoplasti Operasyonu Sonrasında İyileşme Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Vajinoplasti ameliyatı sonrası; hijyen kurallarına ve vajina bakımına özen gösterilmelidir. Kişinin vücut yapısı, işlemin boyutu gibi nedenlerle birlikte vajina hijyeni ve bakımı da iyileşme süresini etkiler. Kişiler bir hafta içerisinde günlük hayatına dönebilirler. Tamamen iyileşmeleri bir ya da bir buçuk ay arasında değişebilir. Ameliyattan bir gün sonrasında banyo yapmakta herhangi bir problem yoktur. Fakat işlem sonrasında ilk bir ay küvette oturulması sakıncalıdır.

Havuz, sauna, spa gibi başkalarının da kullandığı alanlara girmek enfeksiyon riskini arttırabilir. Enfeksiyon iyileşme sürecini olumsuz etkiler. Genellikle ameliyattan bir ya da bir buçuk ay sonra tamamen iyileşme görüldüğü için doktor kontrolünde rutin işleri yapmaya devam etmek ve doktorun onayı ile tamamen iyileştikten sonra vajinoplasti sonrası cinsel yaşama devam etmek mümkündür.

Vajinoplasti Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Vajinoplasti estetiğinin de diğer estetik işlemler gibi komplikasyon riski bulunur. Vajina esnek bir organdır. Kişinin tekrar normal doğum yapması, yaşın ilerlemesi gibi nedenlerle yapılan işlemde deformasyon meydana gelebilir. Bu durumlar göz önünde bulundurularak işlem yapılmalı ve planlanmalıdır. Hasta işlemi yaptırmak için kesin kararlı ve işleme uygun olmalıdır. Vajinoplasti estetiği öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı adımlar yer alır:

 • Alanında uzman ve güvenilir bir doktor tarafından değerlendirilme yapılması başlangıç aşamasında en önemli unsurlardan biridir.
 • Vajinoplasti ameliyatı yaptıranlar ve vajinoplasti ameliyatı olanların yorumları dikkate alınarak uzman doktor ve muayenehane arayışı desteklenebilir.
 • Alanında uzman ve güvenilir bir doktor bulunduktan sonra yapılan muayene sonucuna göre izlenecek yol belirlenir.
 • Karşılıklı olarak konuşulduktan sonra en uygun yöntem belirlenerek işlem gerçekleştirilir.
 • Ameliyat öncesinde ameliyata uygunluğun kontrol edilmesi için genel sağlık durumunuz değerlendirilmelidir.
 • Düzenli olarak kullanılan bir ilaç, güncel hastalık ve kronik hastalık varsa doktora bildirilmelidir.
 • Vajinoplasti estetiği, hamile olan ya da olma ihtimali olan kişilere yapılmaz. Aktif olarak cinsel yaşam sürdürülüyorsa hamilelik testi yapılması gerekir.
 • Alkol ve sigara kullanımı durdurulmalıdır.
 • Ameliyata etki edebilecek ilaçlar doktora bildirilmeli ve kan sulandırıcı gibi ilaçlar kullanılıyorsa doktor tarafından belirlenen süre öncesinde kullanımı bırakılmalıdır.
 • İşlem öncesi için cerrah tarafından gerekli görülen her şey atlanılmadan yapılmalıdır.
 • İşleminiz esnasında ve sonrasında gerçekleşecek tüm adımlar, karşılaşabileceğiniz durumlar doktorunuz tarafından ayrıntılı bir şekilde açıklanmalıdır.

Vajinoplasti Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Vajinoplasti estetiği öncesi dikkat edilmesi gereken durumlar olduğu gibi sonrasında da dikkat edilmesi gereken noktalar vardır:

 • Ameliyat 1-2 saat arasında sürebilir. Lazerle vajinoplasti işlemi daha kısa sürede tamamlanır.
 • Hastanın aynı gün içerisinde ya da bir gün hastanede gözlem altında tutulduktan sonra çıkışı yapılır.
 • Ağır kaldırma, spor ve egzersiz, ani hareketlerden bir süre uzak durulmalıdır.
 • Ameliyat sonrasında, iyileşme sürecini yavaşlatacağı için sigara ve alkol tüketilmemelidir.
 • Besin değeri yüksek, yaraların iyileşmesini kolaylaştıran gıdalar tüketilmelidir.
 • Vajinoplasti ameliyatı sonrasında hafif şişlik, ağrı ve morluk görülmesi normaldir. Uzun süre geçmeyen kızarıklık, ağrı ve şişlik olursa ya da aniden ortaya çıkan ağrılı yara vb. durumlarda doktor bilgilendirilmelidir.
 • Doktorun belirlediği ameliyat sonrası uyulması gereken prosedürler hasta tarafından tamamen uygulanmalıdır.
 • Vajinoplasti sonrası cinsel yaşam doktorun belirlediği süre boyunca durdurulmalıdır.
 • Ameliyat esnasında eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alma işlemine gerek olmasa da rutin kontroller aksatılmamalıdır.
 • Dikişlerde yaşanan herhangi bir problem olduğu düşünülüyorsa, kanama, iltihap gibi istenmeyen durumlar görüldüyse ameliyatı yapan doktora vakit kaybetmeden bilgi verilmelidir. Haber verildikten sonra en yakın sağlık kuruluna müracaat etmelidir.
 • Dikiş bölgesinde kanama, iltihap akması gibi durumlarda hemen doktora ve hastaneye haber verilmelidir.

Vajinoplasti Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

 Vajinoplasti Estetiği Ağrılı Bir İşlem Midir?

Vajinoplasti ameliyatı ve lazer ile yapılan vajinoplasti estetiği genellikle lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilir. Böylece hasta ameliyat esnasında ve işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmez. Ameliyat sonrasında hafif ağrı, şişlik ve morarma görülmesi normaldir. Gerekli görüldüğünde doktor tarafından verilen ilaçlar ile ağrının azaltılması mümkündür.

Hasta işlemden bir hafta içerisinde günlük rutinine dönüş yapabilir. Tamamen iyileşme süresi bir, bir buçuk ay arasında olabileceği gibi kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. İşlem sonrasında ağır fiziksel aktivitelerden, spor ve egzersizden bir süre uzak durmak hasta sağlığı açısından önemlidir.

Vajinoplasti Estetiği Riskleri Nelerdir?

Her estetik işlemde olduğu gibi vajinoplasti ameliyatı ve lazer vajinoplasti gibi işlemlerin de riskleri vardır. Genel ya da lokal anestezi ile gerçekleşen bütün işlemler gibi bu işlemler de risklidir. Ameliyatın gerçekleştirileceği kliniğin ya da hastanenin temiz olması ve olası bir komplikasyonda müdahale edilebilecek ekipmanları barındırması gerekir.

Ameliyat sırasında yanlış müdahale edilmesi, kanama, enfeksiyon, istenilen sonucun alınamaması gibi problemler ile karşılaşılabilir. Aynı zamanda işlem sonrasında yapılan bakım da komplikasyon riskini azaltmak için oldukça önemlidir.

Ameliyattan sonra vajina temiz tutulmalı ve oluşabilecek enfeksiyon riskini ortadan kaldırmak için vajina bakımına özen gösterilmelidir. Tuvalet temizliğine dikkat edilmelidir. Ameliyattan sonra en az 1 ay havuz, spa, sauna gibi bakteri ve enfeksiyon bulaşabilecek yerlerden uzak durulmalıdır. Ameliyat olduktan bir gün sonra duş alınmasında herhangi bir sakınca yoktur. Fakat küvete uzanılmamalıdır. Pansumanlar ve doktor kontrolü düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Vajinoplasti Hamile Kalmayı Etkiler mi?

Vajina estetiği, hem fizyolojik ihtiyaçlardan hem de kişinin özgüvenini, benlik saygısını geri kazandırmak için yapılan bir işlemdir. Vajina estetiği türlerinden biri olan vajinoplastiyle, genişleyen, gevşeyen vajina kas ve bağ dokuları onarılarak idrar kaçırma, vajinal gaz çıkarma gibi istenmeyen durumların önüne geçilmesi amaçlanır.

Sıkılaştırılan vajina bölgesinde cinsel haz da arttırılabilir. Kadınların cinsel ilişkide yaşamış oldukları estetik kaygılar da giderilmiş olur. Aynı zamanda, partnerleriyle birlikte daha rahat cinsel birliktelik yaşamaları mümkündür. Vajinoplasti işleminin uygulanması hamile kalma ile ilgili herhangi bir problem oluşturmaz. Yalnızca vajina oldukça esnek bir yapıdadır.

Özellikle normal doğum ve bebeğin kilolu doğması ile genişleme, gevşeme ve sarkma görülebilir. Vajinoplasti kalıcı bir estetik işlemdir. Fakat yaptırmak isteyen kişinin tekrar hamile kalma düşüncesi ya da ihtimali varsa hastanın vajinada tekrar deformasyon görülebileceği ihtimalini düşünerek uygulama yaptırması gerekir. Tekrar doğum yapma düşüncesi olan kişilere vajinoplasti önerilmez.

Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Vajinoplasti ne kadar sürer diye bakıldığında, işlem ameliyat ile gerçekleşiyorsa 1-2 saat arasında tamamlanır. Lazer vajinoplasti estetiğinde bu süre biraz daha kısa olabilir. Ağır bir operasyon gerçekleştirilmediği için genellikle yatış istenmez, kontrol gerektiren bir hasta ise durum değişiklik gösterebilir.

Vajinoplasti Sonrası Cinsel Birliktelik Ne Zaman Olmalı?

Vajina bölgesinde gerçekleşen estetik işlemlerden biri olan vajinoplasti sonrasında vajina ile ilgili sorular beraberinde gelmektedir. Vajina girişindeki genişleme, sarkma ve gevşeme gibi nedenlerden yapılan bu işlem cinsellik ile de bağlantılıdır. Kadınların vajinoplasti yorumları dikkate alındığında vajinada yaşanan deformasyonun giderilmesi ile cinsel hazda artış görülebildiği ortaya çıkmıştır.

Vajinoplasti yaptıranlar tarafından, cinsel birlikteliğe bir buçuk ay kadar ara verilmelidir. Bu süreç vajinanın iyileşmesi ve enfeksiyon kapmaması için önemlidir. Ameliyattan kısa süre sonra cinsel birlikteliğin yaşanması enfeksiyon oluşma riskini artırır. Doktorun onayladığı zamandan sonra gerçekleşen ilk cinsel birleşmede kayganlaştırıcı kullanmak oluşabilecek acının azaltılmasını sağlar. Vajinoplasti yalnızca kadınlarda değil erkeklerde de haz alma hissini arttırır ve daha mutlu bir cinsel birliktelik yaşanmasına katkı sağlar.

Vajina Daraltma Egzersizleri Etkili midir?

Vajina bölgesinde de vücudumuzun diğer bölgelerinde olduğu gibi kaslar bulunur. Bu kasların işleyişi de benzer şekildedir. Vajinada yer alan kaslar gün içerisinde sıkılıp gevşetilerek diğer kaslar gibi çalıştırılabilir. Kasların sıkılaşması için yapılan egzersizler; doğumla genişlemiş, yaşla ya da çeşitli nedenlerle deforme olmuş sıkılığını yitirmiş vajina için uygulanır.

Kegel egzersizleri olarak adlandırılan bu egzersizlerle pelvik kaslar çalıştırılarak güçlendirilmesi sağlanır. Düzenli olarak yapıldığı zaman kasları güçlendirmede ve yönlendirmede etki sağlar. Fakat kalıcı ve en etkili sonuçlara ulaşmak için cerrahi yöntemlerle yapılan vajinoplasti işleminin yapılması gerekir.

Vajinoplasti Estetiği Fiyatı Ne Kadardır?

Vajinoplasti estetiği, kadınların vajinal bölgesindeki kasları ve bağ dokuları sıkılaştırmak, aynı zamanda da genişlemiş vajina bölgesini daraltmak için uygulanır. Kadınlarda fizyolojik ve ruhsal olarak olumlu etkiler yaratır. Cinsel birliktelik sırasında kadınların hissettiği estetik kaygıyı azaltarak daha rahat olmalarını sağlar. Vajinoplasti İstanbul, Ankara, İzmir gibi Türkiye’nin pek çok ilinde uzmanlar tarafından uygulanabilen bir işlemdir.

Vajinoplasti fiyatları; uygulayıcı uzman doktora, uygulanacak işlemin boyutuna, uygulanacak tekniğe, hastane ya da kliğin koşullarına ve uygulama yapılacak ile göre bile farklılık gösterebilir. Örneğin, il olarak İstanbul vajinoplasti işlemi ile İzmir’de yapılacak bir işlem aynı fiyatta olmayabilir. Aynı zamanda, teknik farklılığı olduğu için lazer vajinoplasti fiyatları ve vajinoplasti ameliyatı fiyat olarak değişiklik gösterebilir.

Lazerde vajinoplasti işleminde vajina duvarına uygulanan kısa lazer ışınları ile daraltma işlemi gerçekleştirilirken, vajinoplasti ameliyatında vajina duvarından parça alınıp sıkılaştırma ve daraltma işlemi uygulanır. Bu teknik farkları da fiyata yansıyabilir.

Vajinoplasti estetiği için diğer estetik ve cerrahi işlemlerde olduğu gibi doktorun bilgisi ve uzmanlığı çok önemlidir. Hasta için öncelik işlem fiyatından ziyade doktorun bilgi birikimi, uzmanlık alanı ve vajinoplasti alanında elde ettiği sonuçlar olmalıdır. Siz de bütün bu bilgiler doğrultusunda alanında uzman ve güvenilir doktorlardan daha ayrıntılı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bize ulaşabilirsiniz!

Yazı Bültenimize Abone Olun
Güncellemeleri takip edin ve en güncel tüyoları kaçırmayın!
Daha Fazlasını Keşfet
Hizmetler

Badem Göz Estetiği

Badem göz ameliyatı, estetik cerrahi uygulamalarının önemli bir parçası olan ve göz çevresindeki estetik sorunları düzeltmeyi amaçlayan operasyon türüdür. Diğer

vajinoplasti
Hizmetler

Vajinoplasti

Vajinoplasti, genital bölgenin iç kısmında yer alan vajinadaki kasların ve bağ dokusunun gevşemesi, genişlemesi ve sarkması nedeniyle bölgenin daraltılması için

Hemen İletişime Geç
Hayallerin yalnızca bir adım uzakta
estetik dr ali bal - 2
Call Now Button